LIGA SPEL  2019-2020

Klubben har tre 8-mannalag och ett 4-manna i seriesystemet

Damernas A-lag som spelar i

Div 1 Svealand

Herrarnas A-lag som spelar i

Div 3 Östra Svealand

Herrar B som spelar i

Stockholmsligan A3

2020

Damernas B-lag som spelar i

Stockholmsligan 12

BwK Ankaret

(placeholder)

BK Prime

BK Biet/Finesse

BK Elan

(placeholder)

Står över

BK Elan

Gävle KK/SAIK B

Gävle KK/SAIK B

Står över

BK Flamman

(placeholder)
(placeholder)

1

2

3

4

5

6

7

dbl

8

9

10

11

(placeholder)

Står över

(placeholder)

Hagalund C

United B

Åkeshov C

(placeholder)

Runan C

Rudbeck C

(placeholder)

Nynäshamns BK

Står över

Hagalund C

United B

(placeholder)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

(placeholder)

United BC

Farsta BK

Team Enköping F

BK Ene

Rederiet IK

Stånga IF F

BC Pegasus

Står över

(placeholder)

Pocket Club

Bålsta BC F

Rederiet IK

(placeholder)
(placeholder)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

dbl

(placeholder)

Team Södertälje

(placeholder)

Värtans IK B

Står över

Aftonbladet B

(placeholder)

Åkeshov B

Norrtälje B

BwK Ankaret C

Concordia

Rudbeck B

Står över

Jakobsberg BS

Team X-Bowlers B

1

2

3

4

5

6

7

dbl

8

9

10

11

(placeholder)

dbl

dbl

(placeholder)

BK Flamman

BK Prime

BwK Ankaret

Biet-Finesse

Står över

(placeholder)

Gävle KK/SAIK B

Står över

BK Prime

(placeholder)

12

dbl

14

15

16

17

18

19

20

21

(placeholder)

2020

2020

2020

13

dbl

22

BK Biet/Finesse

BwK Ankaret

BK Flamman

BK Elan

(placeholder)
(placeholder)

Rudbeck C

Nynäshamns BK

Hagalund C

Står över

(placeholder)

United B

Åkeshov C

Runan C

(placeholder)

12

14

15

16

17

18

19

20

21

13

22

Åkeshov C

Runan C

(placeholder)

Rudbeck C

Sigma F

(placeholder)

BK Joar

Pocket Club

Uppsala BC F

BK Joar

Team Enköping F

IFK Stockholm

Står över

Stånga IF F

BK Kross

12

14

15

16

17

18

19

20

21

(placeholder)

13

22

Team X-Bowlers

NBC Gullmarsplan

(placeholder)

Sundbyberg F

(placeholder)
(placeholder)

Står över

Rudbeck B

Concordia

Norrtälje B

(placeholder)

Åkeshov B

Aftonbladet B

BwK Ankaret C

(placeholder)

12

14

15

16

17

18

19

20

21

13

22

Jakobsberg BS

(placeholder)

Värtans B

Nynäshamns BK

Team X-Bowlers B

Team Södertälje

dbl

dbl

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

(placeholder)

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

(placeholder)

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

0-0

(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)
(placeholder)

dbl